Які плінтуса краще для натяжних стель

Плинтуса для натяжных потолков

Оформлення стель натяжним покриттям останнім часом набуло небувалу популярність. Пов’язано це не тільки з простотою монтажу, але і з мінімальним доглядом за отриманою поверхнею. Також такий тип стелі не вимагає практично ніякої підготовки, в той час як звичайна штукатурка обов’язково проводиться на ідеально рівну поверхню.

Важливим моментом в установці натяжної стелі є вибір стельового плінтуса, званого жолобник. Нерідко у тих, хто зміг освоїти самостійний монтаж такого покриття, виникає питання, яким способом краще закрити зазор між полотном і стіною. Ширина зазору становить приблизно 8 мм. Виробники натяжних стель зазвичай надають для цих цілей прості гнучкі стрічки, вузькі і не занадто щільні. Виглядають вони не дуже красиво, а то і зовсім не помітні на білих покриттях.

Відмінною альтернативою такої стрічки буде спеціальний стельовий плінтус. Перед тим як зайнятися установкою стелі, слід знайти відповідь на питання «які плінтуса краще вибрати для натяжних стель?». Поділяються вони в залежності від матеріалу, з якого виконані. Відповідно, на тлі цього змінюються і їх властивості. Визначитися з вибором вам допоможе інформація нижче.

Стельовий плінтус для натяжних стель види

Потолочный плинтус

 

Найпоширенішими на сьогодні варіантами стельових плінтусів є:

  • З поліуретанового матеріалу;
  • З пінопласту;
  • З простого пластика;
  • Декоративна кольорова вставка.

Першим варіантом плінтуса для такого типу стелі є виконаний з такого матеріалу, як поліуретан. Він буде ідеальний для нерівної форми стелі, оскільки сам по собі відрізняється чудовою гнучкістю і здатністю приймати будь-які форми. Нерідко завдяки цій властивості поліуретанові плінтуси використовуються для обклеювання стін, що мають закруглену форму.

Асортимент клею для такого виду досить широкий, оскільки поліуретан абсолютно не боїться дій будь-яких реактивів. Ще одна важлива характеристика – висока міцність такого плінтуса. Однак є і певні недоліки у цього ідеального елементу для натяжних стель, полягають вони в занадто високу вартість, а також в тому, що такий плінтус може провіснуть згодом. Пов’язано це з тим, що клеїться він виключно до стін, що негативно позначається на довгих ділянках.

Більш легким і недорогим варіантом є плінтус з пінопласту, приклеювання його на стіну не складе абсолютно ніяких труднощів. Правда, такий варіант, незважаючи на свою доступність, занадто крихкий і непластичний, відповідно, в разі наявності хитромудрих вигнутих форм стелі, застосування такого плінтус не буде доцільним. Крім того, пінопласт легко руйнується під дією розчинників відповідно, клей для нього потрібен особливий. Плінтуса такого типу клеять зазвичай за допомогою засобу «Титан», який не руйнує занадто тендітну структуру.

Потолочный плинтус из пенопласта

Третій вид плінтусів для натяжних стель – пластиковий варіант. З його допомогою можна здійснювати точну імітацію ліпнини або фактуру каменю, як показано на фото, при цьому сам матеріал міцний і легкий, не боїться різних видів клею. Однак, незважаючи на свої позитивні властивості, такий тип не може використовуватися на кривих ділянках стін або стель, оскільки необхідної гнучкістю не відрізняється. Не може приймати незвичайні форми, як це робить варіант з поліуретану.

І останній варіант це декоративні вставки. Випуском їх, займаються компанії, які виробляють фурнітури для пластикових вікон. Інакше називають їх бордюрами, гнучким плінтусом, маскувальною стрічкою тощо. Переважно вони прості в установці, володіють великим розмаїттям кольорів, що дає можливість надати закінченого вигляду стель. До того ж, якщо вас затопили сусіди зверху, то конструкцію можна легко на час зняти.

Величезне значення має також місце монтажу натяжної стелі. В принципі, натяжна стеля в кухонному приміщенні сам по собі не дуже доречний, але якщо ви зробили такий вибір, то краще зупинитися на миються матеріалах. Це може бути плінтус з поліуретану або пластику, пінопласт в даному випадку не підійде.

На що потрібно звертатися увага при виборі виробів

Декоративные вставки для натяжных потолков

Вибираючи плінтус для натяжної стелі, обов’язково зверніть увагу на деякі критерії, які особливо важливі. Перш за все, плінтус обов’язково повинен бути легким, щоб кріплення його до стін було простим і не вимагало зайвих дій. Невелика вага також необхідний для того, щоб плінтус не обтяжують всю конструкцію занадто сильно.

Замислюючись над питанням плінтуса для натяжних стель, як краще вибрати, слід звернути увагу на ту частину плінтуса, яка буде приклеюватися встик зі стіною. Поверхня ця повинна мати певний розмір, Не менш 25 мм, в іншому випадку це може призвести до того, що плінтус не буде триматися. Крім того, матеріал, з якого виконаний плінтус, повинен бути досить м’яким і еластичним, легко гнутися. Це необхідно для того, щоб мати можливість приклеїти його на будь-яку поверхню.

Не останнє значення мають параметри самої конструкції, такі як колір, матеріал і розмір. Вони повинні добре гармоніювати між собою, тільки в цьому випадку стеля буде виглядати завершеним. Зрозуміло, головний момент тут – здатність обраного типу плінтуса перекрити зазор між натягнутою площиною і стіною. При цьому поверхня, якою він буде примикати до стіни, повинна бути максимально широкою, щоб клей зміг «схопитися» як годиться і утримати всю конструкцію довгий час.

Збираючись купити плінтус для натяжна поверхні, чітко уявляйте собі, які саме цілі ви переслідуєте в подальшому. Не варто брати, припустимо, пінопластовий плінтус, якщо периметр стелі не відрізняється рівністю, оскільки даний матеріал не гнеться. Якщо ви хочете, припустимо, доповнити шикарний інтер’єр, то слід звертати уваги на плінтуси, які можуть імітувати картинні рами або ліпнину.

Цінове питання у виборі також грає не останню роль. Як і в будь-якій справі, занадто низька вартість плінтусів не може говорити про їх кращій якості. Найдорожчим варіантом буде поліуретановий плінтус, який, на відміну від аналогів, відрізняється високою вартістю. Проте, в ході роботи і експлуатації, вартість буде цілком себе виправдовувати.

Особливості кріплення плінтуса

Особенности крепления плинтуса

Перед тим як клеїти стельовий плінтус до натяжної стелі, слід враховувати ряд деяких правил. Велике значення має підготовка основи – стіни. Вона повинна бути рівною і гладкою, без слідів пилу і бруду. Основоположним фактом при виборі плінтусі грає стиль і форма стелі. Зрозуміло, не варто вибирати нееластичний матеріал, якщо форма стелі має особливості за своєю будовою.

Не варто намагатися виконати установку плінтусів самостійно, якщо ви ніколи не мали справи з подібним процесом. Краще довіритися фахівцеві, який виконає всю роботу швидко і якісно. Крім того, будь-який фахівець знає, що клеїти плінтус слід до початку обробки стін.

Не можна здійснювати кріплення плінтуса безпосередньо до стелі, тому що полотно є занадто еластичним. Щоб захистити стелю від попадання клею на його поверхню, бажано закрити полотно плівкою, оскільки прибрати клейові плями зі стелі навряд чи вдасться. Різати ж плінтус, незалежно від матеріалу, з якого він виконаний, можна за допомогою малярного ножа або ножівки. При цьому торцевої спіл матеріалу в обов’язковому порядку слід обробляти наждачним папером.

Торці сусідніх плінтусів обов’язково змащується клеєм між собою, якщо в результаті стиків утворюються щілини, їх слід заповнювати герметиком або спеціальним складом для шпатлювання. Розрахунок довжини плінтуса проводиться виходячи з габаритів приміщення. Цей же розрахунок дозволить визначити кількість необхідного клею.

Якщо ви плануєте змінити колір плінтуса, то робити це необхідно перед його установкою. При гострій необхідності його можна пофарбувати після монтажу, відповідно, великим плюсом тут буде той факт, що кріплення його здійснювалося на необроблену стіну. Фарбований плінтус (див. Фото) буде виглядати нітрохи не гірше вже готового кольору, в якому він купувався.

Приступати до кріплення фарбованого плінтуса слід тільки після його висихання, в іншому випадку ви ризикуєте зашкодити не застиглий шар фарби. Наносити клей слід тільки на ту площину, яка буде стикуватися із стіною. А також на торцеві частини, які будуть скріплювати один з одним два елементи загальної конструкції. Для більш міцного приклеювання, слід притискати плінтус якомога сильніше до стіни і витримувати час, яке радиться в інструкції до клею. Монтажем занадто довгих складових бажано займатися в парі.

Таким чином, відповісти на питання «плінтуса стельові для натяжних стель, які краще?» Перш за все, значення має форма стелі, наявність вигинів і особливостей площині. Також слід враховувати ваш бюджет і особливості самого натяжної стелі.

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *