Які червоні квіти варто посадити в саду?

Неприборканий, збудливий, повний радості життя – все цієї червоний колір. Червоний червоного ворожнечу. Відомо не менше 105 відтінків цього “кольори пристрасті”. Як вважають фахівці, тенденціям майбутнього сезону відповідає чудовий червоний колір маку східного. Втім, ці фарби підійдуть не тільки рослинам, але і аксесуарам: горщикам, вазонам, кашпо, невеликим фігуркам, так само як і садових меблів.

Які червоні квіти варто посадити в саду?

Червоні квіти в саду

До червоного ставляться по-різному: когось лякає одна тільки думка про червоні рабатках, хтось надто цим захоплений. Безперечно те, що вдалі композиції з червоних рослин привабливі, енергійні і є успішним іспитом на звання майстра оформлення саду і тераси.

Навесні сезон відкривається хороводом ранньоквітучих культур. Вогненно-червоні тюльпани “Red Matador” з групи Дарвінових гібриди або “Dynito” з групи лилиецветних утворюють виразний контраст із сяючою світло-зеленим листям молочаю Мартіна. Виключно ефектно поєднання червоних немахрових квіток анемони (анемони) вогненної з низькорослим молочаєм міртолістная, сірувато-зеленим молочаєм жорстким і золотистим молочаєм багатобарвним.

Червоний декор саду

На початку літа виразні акценти в саду можна розставити за допомогою монтбреции, маку східного, сліпуче-червоного лилейника “Canadian Goose” або великих квіток червоної кніфофіі “Prinz Igor”. Особливо ефектно виглядає на клумбі червоний мак східний на тлі молодих зелених пагонів декоратівноліственних багаторічників. А ось ще одна незвичайна, але прекрасна композиція: мак східний на тлі фіолетового клематиса, наприклад, клематиса прямого “Purpurea”. Мелкоцветковиє рослини – перстач “Gibsson’s Scarlet”, бальзамін, лихнис халцедонським, солнцецвет або сальвія блискуча не володіють потужним зоровим впливом. Більш виразні лобелія кардинальська, або темно-червона, жоржини і, звичайно ж, канна, які відразу ж привертають до себе увагу.

Які червоні квіти варто посадити в саду?

Осінні червоні квіти

Осінь в червоному – це особлива розмова. Маються на увазі не ті осінні фарби, якими розпоряджається на свій розсуд сама природа, а ретельно продуманий план. Рекомендуємо придивитися до полум’яно-червоної або чорно-махрової жоржині сорти “Barbarossa” або до чорно-червоній немов чаклунський квітка “Chat Noir”. Втім, чому, власне тільки жоржини. А як щодо яскраво-червоних рунистих троянд? Наприклад, “Kordes Brilliant” або “Johaannissfeuer” – вони цвітуть невтомно до глибокої осені і не гірше жоржин можуть впоратися з роллю центрального елемента садового етюду в червоних тонах. До речі, було б непогано їх злегка розцвітити кармінним або фіолетовим. Для цього підійдуть, наприклад, витончені й стрункі лобелії самих різних відтінків, астра горизонтальна. Є ще короставник македонський, вербена монарская і вербена списоподібна. Чи не встояти і перед незвичайною красою плектрантуса краснопятністого.

При створенні червоного саду, фахівці рекомендують не обмежувати свій вибір виключно красноцветковими рослинами. Дуже гарні для такої мети і краснолистние чагарники, дерева. Це особливо справедливо для заключного садового сезону. Дерева беруть на себе провідну роль в прощальному крещендо осіннього саду. Один з вогненно-червоних солістів – бересклет крилатий. Дуже ефектний на тлі зелені клен гостролистий, його листя пурпурно-червоні протягом усього вегетаційного періоду. Верес звичайний цвіте в кінці літа – восени яскраво-малиновими квітками, дуже декоративний на тлі хвойних. Ліщина звичайна має великі, темно-пурпурні листя протягом усього сезону. Вона дуже ефектна на тлі яскравої зелені інших рослин. Бузина чорна – це темно-пурпурним листям і кремові, злегка рожеві суцвіття – елегантне поєднання. У винограду дівочого темно-зелене листя восени стають яскраво-червоними або багряними. У скумпії звичайної листи шкірясті, темно-пурпурові, з сизуватим нальотом, в кінці цвітіння суцвіття покриваються рожево-фіолетовим опушенням. Яблуня пурпурна – це декоративна яблуня з пурпурним листям і дрібними червоними яблучками, що прикрашають дерево до пізньої осені. Монарда двойчатая -лікарські рослина з опушеними ароматними листям і яскраво-червоними квітками.

Жоден інший колір не має так багато граней, як червоний. Невелике додавання синього дає прохолодний тон, трохи жовтого – і характер кольору міняється, він стає теплим. З домішкою зеленого виникає коричневий відтінок, що теж створює тепле враження. Квітки і листя червоного кольору гармонійно поєднуються з іншими фарбами, перш за все з різними відтінками зеленого. До речі сказати, змішуючись із зеленню трави і листя, червоні рослини при погляді видали здадуться скоріше коричневими. Тому для червоної композиції важливо вибрати правильне місце: близько стосовно спостерігача і на спокійному за кольором тлі (наприклад, біля живоплоту). Класичним партнером червоного є синій, оскільки він візуально розсовує перспективу.

Цікаві комбінації виходять також з жовтогарячими, блакитними і рожевими тонами. Холодну нотку привносять сріблясті, немов покриті патиною рослини (полин, цмин італійський, лаванда вузьколиста) сантолина кіпарісовіковідная.

Які червоні квіти варто посадити в саду?

Комбінування червоних квітів один з одним

Комбінувати прохолодні й теплі тони ризиковано, формування червоного саду вважається найважчою темою на уроках ландшафтного дизайну. На перших порах для надійності можна обмежити вибір різновидами і сортами рослин, які мають однакову колористику: або теплу, або холодну.

Комбінуючи різні квіти або використовуючи тільки один червоний, пам’ятайте, що найкраще він діє з близької відстані, так що цей колір завжди повинен бути на передньому плані. Тільки тоді в повну силу зіграють свою роль його численні відтінки – від чистого яскраво-червоного через карміново-червоний до темного, глибокого, рубіново-червоного. Оскільки квіти, листя і предмети декору цього забарвлення завжди рвуться на передній план, вони не годяться для ролі непомітних лаштунків. На задньому плані рослини з червоними квітками застосовують, тільки коли потрібно освіжити сірі стіни, що переважають тьмяні фарби. Знаючи це властивість червоного, ви зможете розставити в саду яскраві акценти таким чином, що вони створять, з одного боку, відчуття динаміки, а з іншого – атмосферу тепла і захищеності.

А щоб красноцветковие і краснолистние рослини не “оглушили” вас, не поєднуйте їх у занадто великі групи. Якщо посадити обрані рослини так, щоб сонце висвітлювало їх у другій половині дня, буде здаватися, що квітки охоплені полум’ям, а листя випромінює сяйво. На сонячних ділянках світлі квітки здаються блідіше, ніж насправді, в той час як соковитий червоний блискає тут особливо яскраво. У тінистих місцях слід уникати темно-червоних відтінків. Тут краще зупинитися на ясно-червоних – саме вони допоможуть освітлити темні кути. Темні зони можна освітлити і за допомогою світло-червоних аксесуарів.

Оптимальний варіант для маленьких садів – літники, за допомогою яких можна розставити гарні акценти. З ними ви зможете щорічно міняти оформлення клумби і швидко заповнювати порожні місця. Неважливо, які саме квіти ви підберете для своєї червоної клумби – червоні тюльпани навесні, монтбрецию, квітучу влітку, або осінні жоржини – вони завжди зроблять її гідною уваги. А якщо вам захочеться перевірити ефект червоного колір всього один раз, просто поставте на клумбу кілька горщиків з красноцветковими і краснолістний рослинами.

Жоден колір не має настільки сильним впливом на людину, як червоний. Він, безумовно, один з найпривабливіших кольорів, але його використання в садовій палітрі вимагає розумного підходу. Не всі садівники-любителі вирішуються вирощувати червоні квіти, побоюючись, що помітні, дихають енергією фарби можуть здатися занадто кричущими і настирливими. Головне – не бійтеся! Знаючи деякі особливості таких рослин, можна використовувати їх таким чином, що червоний колір здасться теплим і оксамитовим, чуттєвим і пристрасним, переконані професіонали. Сверкающе-червоні квітки і листя прикрасять будь-який сад. І тоді, повірте, з цим чудовим видом ви вже не захочете розставатися!

По матеріалам: https://dolina.com.ua/shtambovi-troyandi-posadka-viroshhuvannya-obrizka/

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *