Яка витрата мастики на гідроізоляцію фундаменту?

З метою гідроізоляції конструкцій з бетону і захисту від інших згубних зовнішніх факторів рекомендують обробляти поверхні спеціальними засобами. Найважливіша властивість таких гідроізоляційних складів – стійкість до впливу вологи. Найбільш ефективне серед них – бітумна гідроізоляційна мастика, найчастіше використовувана для захисту фундаментів і покрівельних перекриттів.

Витрата мастики на гідроізоляцію фундаменту

Перед тим як дізнатися її витрата на гідроізоляцію фундаментного підстави, пропонуємо спочатку ознайомитися з їх різновидами, властивостями і дізнатися нормативні витрати для різних типів бітумної мастила. Нижче викладена ця інформація, а також вказані норми на 1 м² оброблюваної основи.

Гідроізоляція фундаменту мастикою – витрата

При даній роботі можуть бути використані всі основні види бітумних мастик. Однак норми їх витрати дещо відрізняються. Мастики холодного способу нанесення витрачаються в обсязі 1-1,5 кг на 1 м2 за умови, що товщина одного шару становить близько 0,5-1 мм. Витрата пропорційно підвищується при збільшенні кількості шарів.

Витрата мастики на гідроізоляцію фундаменту

Гарячі мастики через технологічні складнощі наносяться більш товстим шаром – 2 мм. Тому і витрата сировини, відповідно, збільшується і становить 2 кг на 1 м2. Варто врахувати, що кількість шарів при гідроізоляції фундаменту не може бути менше двох, то-есть витрата потрібно збільшувати як мінімум удвічі.

Мастика бітумна Aquamast гідроізоляція фундаменту – витрата

Ще один вид це – Технониколь – бітумно-гумова суміш AquaMast. Вона використовується не для зовнішньої, а для внутрішньої гідроізоляції приміщень, наприклад, для обробки ванних кімнат. Її витрата варіюється в межах від 0,5 до 1,5 кг на 1 м2.

Нормативні витрати кошти різного способу нанесення

Залежно від типу бітумної суміші, змінюється і нормативна витрата. Гарячі склади не дають усадки, тобто в процесі нанесення не змінюють товщини. Середні показники витрати містичних засобів при склеюванні двох поверхонь становлять 0,8-1 кг на м² площі. З метою гідроізоляції використовують приблизно 2-3 кг для забезпечення шару завтовшки в 1 мм.

Якщо наноситься речовина шаром до 2 мм, то отримуємо так званий сухий залишок – речовина, що залишається після висихання на поверхні. В такому випадку витрата становитиме від 3,5 до 3,8 кг на квадратний метр.

Технічні характеристики змінюються в залежності від типу засобу, відповідно, розрізняються і параметри витрати.

З метою гідроізоляції покрівельних перекриттів шар бітумної суміші наносять товщиною в 2 мм для гарячого типу та в 1 мм – для холодного. Для фундаменту все збільшується в двоє, так як наносять вже по 2 шари.

При оцінці умов проведення фундаментної гідроізоляції, будівельники орієнтуються на такі дані (усереднені, можуть відрізнятися у різних виробників):

Основа бітумної мастики Гаряча Холодна на водній основі Холодна на розчинниках
Мінімальна товщина шару, мм20,5-1
Середня витрата на один шар, кг / м221-1,5
Час висихання, ч (при нормальних умовах ізоляції фундаменту)4245
Температура монтажу, ° СВід -10Від -10 до +40Від +5 до 30
Допустима вологість підстави, не більше,%48

Різновиди бітумних мастик, їх особливості

Дану суміш рекомендується використовувати для гідроізоляції фундаментів, покрівлі, а також різних металевих труб. Правильна гідроізоляція запобігає проникненню вологи до арматури бетонних виробів. Для цього застосовуються спеціальні склади, які розрізняються за способом використання. Вони можуть містити різні добавки і компоненти, які армують, дозволяють використовувати мастику на вологій поверхні, збільшують стійкість до виникнення корозії.

Витрата мастики на гідроізоляцію фундаменту

Додаткові компоненти в складі суміші збільшують довговічність будівлі. Якщо будинок невеликий, то такі добавки можна не застосовувати. Але великі об’єкти мають такий недолік: через кілька років грунтові води через пори в бетонному фундаменті можуть просочитися до арматури каркаса будинку.

Така опора будівлі буде порушена і навантаження на фундамент буде збільшена в рази. Щоб цього уникнути, краще скористатися гідроізоляцією, в складі якої містяться спеціальні армуючі компоненти – вони не тільки створюють захист від проникнення вологи, але і збільшують міцність.

Для гідроізоляції застосовуються 2 основних типи мастик, що розрізняються за способом використання:

 • гарячі;
 • холодні.

Гарячий спосіб нанесення вимагає попереднього нагрівання матеріалу. Така суміш наноситься тільки в гарячому вигляді, а після застигання набуває монолітне покриття. Такий спосіб нанесення вимагає використання додаткового обладнання, тому його застосування не дуже популярно.

Холодний спосіб простіший. Перед використанням таку суміш потрібно тільки перемішати, після чого можна наносити на підготовлену поверхню. Окрема група сумішей холодного нанесення має тривалий термін використання. Але ця група має і свої особливості: перед використанням потрібно з’єднати і перемішати кілька компонентів, які зберігаються в різних ємностях. Мастика холодного способу використання також підрозділяється на суміш, що має водну основу і суміш на розчинниках.

Переваги засобів на основі бітуму

Універсальність засобів підтверджується численними позитивними властивостями мастики:

 1. Створення гідроізоляційної плівки поверх оброблюваної основи, що не дає просочитися волозі.
 2. Закупорка бітумної мастилом можливих маленьких дефектів на основі і поверхневих пір.
 3. Створення перешкоди для розвитку грибка і цвілі на підставі.
 4. Високі адгезивні властивості по відношенню до будь-яких будматеріалів.
 5. Морозостійкість бітумних коштів Техноніколь.
 6. Еластичність і відсутність розтріскування.

Рекомендації по вибору:

 1. Середня витрата на 1 м2 з урахуванням рекомендованої виробником товщини шару, що наноситься і їх числа.
 2. Довговічність утвореного покриття, сумісність його з іншими будматеріалами для ізоляції.
 3. Допустима температура повітря в момент нанесення.
 4. Місце проведення: для внутрішніх підвалів або зовнішніх стін фундаменту використовуються як універсальні, так і спеціалізовані види.
 5. Необхідні терміни.
 6. Вартість мастики і праймеру (враховується поряд з показниками витрати).
 7. Спосіб нанесення, при роботі з великими обсягами використовується розпилювач і суміші з добавками латексу.

Гідроізоляція з використанням бітумної мастики є не дуже складним завданням. У цій роботі головне ретельно очистити поверхню для роботи, підготувати матеріал і нанести його згідно з інструкцією. Вона підходить для нанесення як на бетонну і цегляну поверхню, так і на метал або дерево.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *