Як знімається зі стіни штукатурка: необхідні інструменти і особливості технологічного процесу

Будь-яким оздоблювальним роботам передує первинна підготовка поверхні, що включає в себе її ґрунтовку і оштукатурювання.

Однак нанесення нової суміші може здійснюватися тільки на попередньо очищених стінах, на яких видаляється пил, бруд і залишки старого розчину. Саме тому перед початком ремонту домовласникові необхідно дізнатися, як зняти штукатурку зі стіни.

Як швидко видалити стару штукатурку?

Коли треба позбавлятися від старої штукатурки?

Варіанти, при яких актуально позбавлення від старого розчину Видаляти старе покриття потрібно не завжди. Здійснюється очищення стін тільки в наступних випадках:

 1. Стара стіна з цегли має нерівну поверхню, що найчастіше зустрічається в будівлях, побудованих ще за часів існування СРСР.
 2. Має місце утворення тріщин і відколів, які можуть привести до того, що зруйнується штукатурка, нанесена недавно.
 3. Облицювальні роботи будуть базуватися на експлуатації не тільки штукатурок, а й каменю, плитки або будь-яких інших важких матеріалів.
 4. На цеглі утворилися темні плями, що свідчать про появу на штукатурці цвілі, яку потрібно негайно прибрати.

З метою гарантії того, що без видалення старого розчину обійтися не можна, поверхню зі штукатуркою по всьому периметру простукується молотком.

У разі зняття з цегляної стіни тільки деяких проблемних ділянок, їх можна приховати шляхом шпаклювання або замазати сумішшю, в основі структури якої лежить дрібнозернистий пісок.

Інструменти, необхідні для роботи з розчином, призначеним для видалення

Перед тим як зняти стару штукатурку зі стін, необхідно обзавестися певним обладнанням, яке істотно прискорить цей процес:

 • Щітка, виготовлена ​​з металу.
 • Зубило, забезпечене довгою ручкою.
 • Окуляри, які захистять очі від попадання пилу в процесі очищення покриття.
 • Респіратор, що дозволяє вберегтися від проникнення частинок суміші в дихальні шляхи.
 • Рукавички на гумовій або брезентовим основі, які дозволять знімати розчин без появи мозолів.
 • Кувалда.
 • Скребок.
 • Перфоратор, в якому передбачена функція молотка відбійного типу.

Алгоритм усунення старої суміші Зняття штукатурки зі стін починається з змочування поверхні гарячою водою. Ця дія допоможе зрозуміти, як очистити поверхню, істотно зменшивши шар пилу і пом’якшивши старе покриття. Надалі таку процедуру зі стіною можна повторювати протягом всього робочого процесу, адже з її допомогою ми видаляємо надлишки скопилася бруду.

Спочатку штукатурка відбивається молотком, а той старий шар, який не знімається відразу, видаліть, підчепивши кайлом. Розглядаючи варіанти того, як видалити стару штукатурку зі стін, можна вдатися і до використання скребка.

Однак шпатель, працюючи на стіні, має властивість до досить швидкому затуплення, тому при такому зняття передбачаються тимчасові витрати на його регулярне загострювання.

Особливо проблемні зони старих стін очисти перфоратором. Він застосовується в ситуації, коли видалення шляхом експлуатації інших ударних інструментів не приносить бажаних результатів.

Як швидко видалити стару штукатурку?

Очищатися штукатурка може і шляхом поділу на невеликі сектора. Цю процедуру проводять, використовуючи для зняття шліфувальну машинку.

Завершальним етапом є розширення швів цегляного підстави. Після нього цегляна стіна піддається очищенню дрилем або металевою щіткою.

Видалення декоративного покриття

Часто власники житла, які займаються ремонтними роботами, замислюються про те, як зняти декоративну штукатурку зі стін, адже на відміну від звичайного розчину, венеціанська суміш досить тонка, тому не піддасться перфоратора.

Декоративна штукатурка найчастіше видаляється за допомогою шпателя. Його прислоняют до старої стіни гострою стороною, а потім займаються зняттям непотрібних елементів розчину, поступово пересуваючи інструмент по всьому периметру декоративного покриття.

Як швидко видалити стару штукатурку?

Гідність цієї технології полягає в тому, що вона не вимагає великих матеріальних витрат і проводиться з утворенням мінімальної кількості пилу. Однак скребок може впоратися тільки з венеціанської штукатуркою, оскільки вона володіє крихкою структурою. Шовкову суміш таким способом прибрати практично неможливо. До того ж невідомо, як швидко настане фініш, адже це досить тривалий і трудомісткий процес.

Найбільш складно знищується шовкова штукатурка, оскільки вона має високі показники адгезії до стін. Шовкові декоративні розчини знімаємо шляхом використання наждачного паперу, що володіє високим коефіцієнтом вологостійкості. Для цього матеріал одягають на крупну тертку і шліфують їм стіну, вкриту шовкової сумішшю, знімаючи шар за шаром декоративне підставу.

Венеціанську і шовкову штукатурку можна знімати і швидше. Це робиться за допомогою шліфувальної машини. Таке видалення декоративних шарів розчину розраховане на щільне прилягання інструмента до поверхні і його подальше плавне пересування уздовж цегляних стін.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *