Як затирати шпаклівку на стінах і стелях – технологія, вибір інструменту

Після шпаклівки стін, шліфування є важливим і необхідним етапом. В результаті стику шарів суміші під час шпаклівки, на стінах і стелях утворюється зайва зернистість і нерівності, які в подальшому можуть сильно зіпсувати естетичний вигляд приміщення. Всі ці вади прибираються за допомогою застосування наждачного паперу, шліфувальної машини або спеціальної сітки. Тільки після повної затірки стін можуть проводитися поверхневі роботи, такі як обклеювання шпалерами або підготовка поверхні під фарбування.

Інструменти, необхідні для шліфування стін

Чим затирати шпаклівку? Для затірки використовуються спеціальні інструменти. А щоб стіна була максимально гладкою і рівною, шліфувати використовувати рекомендується наступне:

 1. Шліфувальний брусок – як правило, саме його найчастіше вибирають професіонали для ошкуривания. Інструмент являє собою подобу терки з ручкою, яка оснащена абразивної сіткою або наждачним папером.
 2. Якщо робота повинна бути виконана швидко і, якісно, ​​то затирка шпаклівки машинкою прекрасно підійде. Оскільки такі інструменти (шліфмашинка) бувають різної потужності, то вибирається найбільш оптимальний варіант. Чим потужність буде більше – тим робота буде виконуватися швидше.

Крім основних пристроїв для оздоблювальних робіт подібного типу, необхідно ще й правильно вибрати допоміжні матеріали. Від наждачки або сітки буде залежати якість шліфування.

Як затирати шпаклівку

Якою наждачкою затирати шпаклівку?

Для шліфування стін після шпаклівки використовують наждачний папір або сітку. Кожен з матеріалів має свої особливості:

 • Затирка шпаклівки сіткою – найбільш оптимальний варіант, оскільки дозволяє без пилу, швидко і якісно підготувати стіни до оздоблювальними роботами. З переваг варто сказати про високу зносостійкості матеріалу. З недоліків – необхідна періодична зміна. У будівельних гіпермаркетах сьогодні продаються сітки різної якості і розмірів.
 • Наждачка за своїми якостями сильно поступається сітці для шліфування, при цьому вона дозволяє ефективно обробити стіни. На ринку представлені матеріали з зерном під номером 60, 80, 100, 120 – який саме підійде вам, вгадати досить складно. Як правило, для остаточного шліфування використовують зерно 120, але буває що підходить і 60. З цієї причини рекомендується придбати матеріал в невеликій кількості.

Для затирки важливі не тільки інструменти, але і дотримання певної техніки. Так, категорично не рекомендується для такої роботи використовувати ґрунтовку.

Саморобні інструменти для шліфування стін у важкодоступних місцях

Використовуючи шліфувальні машинки або бруски, неодмінно виникає проблема з обробкою стіни в важкодоступних місцях (стики, ніші, кути). Цю частину роботи можна полегшити за допомогою саморобного пристосування.

Для виготовлення такого інструменту знадобитися відрізок пластикового г-подібного профілю. Його потрібно обрізати так, щоб отримати рівну смугу, шириною приблизно 7 см. На двосторонній скотч із зворотного боку відрізка профілю клеїться наждачний папір. Смуга пластику розрізається на відрізки 17-20 см., А кути зрізаються таким чином, щоб вони були схожі на добре заточений олівець. На одну поверхню можна приклеїти наждачку різної зернистості.

Такий невигадливий інструмент може використовуватися для затирання в важкодоступних місцях. У міру його зношування, переробляти «олівець» не потрібно, слід тільки зрізати вже затертий куточок і продовжувати роботу.

Як затирати шпаклівку

Захист приміщення від пилу

Пил, що утворилася в процесі шліфування, забивається в дрібні щілини між дверима і вікнами, осідає по всій квартирі. Тому, щоб не витрачати багато часу на прибирання, краще витратити трішки час на підготовку.

Щоб захистити меблі буде потрібно найдешевша спеціальна плівка. Їй вкривається все те, що залишається в кімнаті при виконанні робіт і ретельно закріплюється скотчем. Така ж плівка використовується і для пластикових вікон.

Щоб пил з однієї кімнати, не потрапила в квартиру, на міжкімнатні двері вішається вологий рушник, вертикальна щілина і щілину під порогом, також затикаються мокрими ганчірками.

Виконувати роботи по шліфовці рекомендується тільки в окулярах і в респіраторній масці.

Як затирати шпаклівку на стінах? Технологія.

Перш ніж освоїти технологію шліфування стін після шпаклівки, слід розібратися з деякими характеристиками оздоблювального місця. Від них залежить вибір інструменту та то, наскільки рівною і ідеальної буде ваша поверхню після виконання роботи.

Насамперед необхідно вибрати інструмент. І найпопулярнішим є питання про те, яку наждачку використовувати. Відповімо: первинна шліфування здійснюється наждачним папером з зерном № 60, остання № 120. Якщо потрібно шліфування стін у великому приміщенні, то для роботи доцільніше використовувати шліфувальну машинку. В такому випадку доведеться тільки витратити час на ручну затірку западин, виїмок і кутів.

Після шпаклівки ошкурювання стін проводиться в такому порядку:

 1. Визначаються найбільш помітні дефекти на поверхні стін. Для цього береться ліхтар або потужний прожектор і встановлюється максимально близько до місця затірки. Якщо на поверхні є западини або вибоїни, на ній з’являються тіні. Таким місця обводятся олівцем.
 2. Починати шліфувати стіни рекомендується з кута. Визначаючи для себе смугу шириною по 1 метру, рухається знизу в вгору рухами по спіралі. Закінчивши одну смугу – приступайте зверху до іншої.
 3. Рух слід виконувати акуратно, без сильних натисків. Інакше ризикуєте зробити дірки на шпаклівці. Також немає необхідності використовувати загальний рівень для вирівнювання заглиблень.
 4. Фінішна шпаклівка зачищається також, як і стартова. На даному етапі краще використовувати наждачку.

Навіть не маючи досвіду в будівництві, дотримуючись даної інструкції, ви зможете зробити стіни ідеально гладкими.

Як шліфувати стелю?

Шліфування стелі здійснюється приблизно за такою ж схемою, як і затирка стін. Для такої роботи потрібно наждачка і, можливо, абразивний сітка.

Тут краще підійде мокра шліфування, незважаючи на те, що такий процес займає більшу кількість часу, і після кожного шару необхідно чекати, поки поверхня підсохне.

У більшості випадків використовується шліфувальна машинка, але процедура може бути виконана і вручну.

Зачистка стелі здійснюється в наступній послідовності:

 1. Для шліфування стелі використовується така ж наждачний папір, як і для стін (спочатку зерно 60, потім зерно 120).
 2. Дефекти і нерівності поверхні після шпаклівки визначаються за допомогою підсвічування. Затірку починають виробляти від одного кута в інший по виділеній смузі.
 3. Після шліфування стелю грунтують і обробляють антигрибкові засобом.
 4. Для обробки кутів між стель і стінами застосовується шліфувальний брусок. Такий інструмент використовується і для затирання фігурних об’єктів або виступів.

Як затирочной основи виступає шліфувальна сітка або наждачний матеріал. Якщо стеля в подальшому буде фарбуватися, обробка проводиться з моментами шпатлювання. При цьому, в місцях з заглибленнями виконується вторинна обробка шпаклівкою.

Якщо ви ретельно вивчіть інструкцію і зробите правильний вибір інструменту, то проблем з шліфуванням шпаклівки на стіні, стелі не виникне. А в робочому процесі допоможе розібратися відео до цієї статті.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *