Як прочистити каналізацію своїми руками?

Так, вкрай неприємна подія, забився стік в раковині на кухні. Здавалося б, ну що тут страшного. Але виявляється таке звичайне явище, як витікання використаної в побуті води, кудись в середину каналізаційних труб, насправді має величезне значення для нормального існування людини. І якщо цей нормальний порядок порушується, то життя в квартирі стає просто неможливою. Якщо щось і знищить життя наших міст так це пошкодження каналізації. Ну так що ж нам робити, як жити далі з цією проблемою. Та дуже просто, збираємося і, починаємо намагатися усунути «засмічення» в каналізації.

Як прочистити каналізацію своїми руками?

Як прочистити каналізацію в приватному будинку своїми руками?

Почати треба з найпростіших дій. Якщо вода потроху витікає, то дочекавшись коли вода піде, знімаємо і розбираємо сифон під раковиною (щоб не загубити при цьому гумову прокладку), очищаємо його, промиваємо і ставимо на місце, пробуємо залити через раковину всередину крутого окропу. Почекаємо трохи і, переконавшись, що вода не йде. Наливаємо в раковину води з крана на 2-3 сантиметри і намагаємося пробити засмічення вантузом. Для цього встановлюємо його над отвором в раковині і інтенсивними рухами робимо поспіль 10-12 поштовхів, тим самим намагаємося розгойдати стовп води всередині каналізаційної труби.

Загальновідомо, що вода нестислива субстанція і тиск від ручки вантуза передається на місце засмічення. Перед цим, обов’язково, необхідно закрити маленький отвір для зливу надлишку води з раковини, для цього добре підходить проста кухонні губка для миття посуду притиснута до цього отвору долонею. Повторюємо ці дії кілька разів. Якщо засмічення не пробиває, переходимо до інших методів механічної прочистки.

Хімічні способи прочищення каналізації

Про цей спосіб можна сказати – що він не дуже ефективний. Він більше розрекламований, але результат один, втрата грошей і часу, тому краще вдатися до способів, які описані далі в статті. Швидше за все вони (хімікати) призначені для профілактики проти засмічень. Тобто їх потрібно регулярно раз в квартал чи півроку заливати в труби і, буде вам щастя. Але це з області наукової фантастики. Ми ж хрестимося після того як гримне грім, а не до того. Наступним методом після вантуза і хімічної прочищення йде метод пробою засмічення за допомогою довгої сталевої струни, спіралі, для зручності забезпеченою ручкою коміром на одному кінці.

Як прочистити каналізацію своїми руками?

Прочищення каналізації за допомогою довгої сталевої струни або спіралі

Вводимо кінець цього пристосування в чавунну трубу і, проштовхуючи її в отвір починайте методично обертати ручку в одному напрямку. Знадобиться багато зусиль і терпіння – навіть якщо засмічення не надто масивний, струна повинна його «знайти», впертися в нього, і, врешті-решт, зруйнувати. Трудомістким, але ефективніше кошти для прочищення каналізаційних труб вручну в домашніх умовах ви не знайдете.

Гарантований спосіб прочищення каналізації

Є ще один ефективний спосіб пробою засмічення, але він вимагає попереднього виготовлення з підручних матеріалів щось подібності насоса, за допомогою якого вдається розвинути велику, ніж у вантуза, потужність розгойдування стовпа води всередині каналізаційної труби. І це дає гарантований результат. Але в цьому випадку вам буде потрібно помічник.

Коротенько опис цього методу:

З відрізка пластикової труби діаметром 50 мм. і довгою 1-м., і пластикової пляшки (або флакона) з діаметром таким щоб вона входила в середину і виконувала роль поршня. До пляшки прикріплюють шток довжиною 1,5 м. З будь-якого доступного вам матеріалу, але краще дерево. Відмінно підійде дерев’яна ручка від швабри. До торця цього штока шурупом з хорошою шайбою закріплюється пластмасова кришечка від пляшки і після навертання на неї цієї пляшки, ми отримуємо імпровізований поршень нашого насоса.

Для підгонки пляшки по внутрішньому діаметру труби використовують якусь липку стрічку (скотч) помативая її на пляшку. Всередині поверхню пластикової труби змастити консистентним мастилом типу литол, солідол. Вводимо поршень всередину насоса. Цей диво насос приєднується до гнучкого гофросліву під раковиною. Спосіб приєднання потрібно продумати в кожному конкретному випадку. Одна людина утримує це чудо насос, а інший починає здійснювати зворотно-поступальні рухи штоком поршня і потужне розрядження і натиск роблять диво і, будь засмічення пробивається.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *