Як клеїти стельові плінтуса з пінопласту

Потолочный плинтус

Фінальним етапом оздоблювальних робіт є окантовка стелі, з метою перекриття технологічного зазору, що утворюється в місцях примикання оздоблювальних матеріалів.
Причому, якщо до недавнього часу для зазначених цілей застосовувалися шпалерні бордюри або паперові смужки (зроблені своїми руками), то в даний час рішення зазначеного завдання істотно спростилося і має на увазі застосування спеціальних стельових плінтусів, виготовлених на основі пінопласту, поліуретану або полістиролу.
Висока популярність зазначеного будівельного матеріалу обумовлена цілою гамою його переваг, серед яких можна виділити невисоку вартість, довговічність, екологічність, простоту монтажу та обслуговування. Тоді як найширше різноманітність кольорів, розмірів і фактур стельових плінтусів робить їх застосування цілком виправданим для додання стелі особливої вишуканості, привабливості і новизни. Однак перед тим як клеїти стельові плінтуса з пінопласту потрібно в деталях ознайомитися з особливостями технологічного процесу і взяти до уваги базові рекомендації.

Як правильно підібрати стельовий плінтус

Галтель

 

Стельовий плінтус або жолобник – це готовий до використання матеріал, через що методика вибору зводиться до елементарного підбору його габаритів і фактури. І якщо в більшості випадків довжина стандартного плінтуса з пінопласту становить 2 метри, то ось по ширині зазначені оздоблювальні елементи можуть варіюватися в широкому розмірному діапазоні.

В цілому ж вибір найбільш відповідного варіанту повинен грунтуватися на індивідуальних перевагах власника нерухомості і проводитися з урахуванням наступних рекомендацій:

  • Ширину стельового плінтуса з пінопласту слід підбирати виходячи з габаритних розмірів приміщення (висота стель, площа), адже вузький багет добре виглядатиме тільки в невеликих кімнатах, тоді як його широкий аналог здатний візуально зменшити висоту стель, через що його рекомендується до використання тільки в просторих спорудах;
  • Фактура галтелі повинна відповідати загальному естетичному оформленню приміщень, через що в кімнатах, що відрізняються колірною різноманітністю, рекомендується застосовувати стельовий плінтус гладкого виконання, тоді як для однотонних стін, цілком прийнятним варіантом буде використання оздоблювального матеріалу з яскраво вираженою фактурою або оригінальним колірним рішенням;
  • Кількість планок стельового плінтуса з пінопласту слід розраховувати, відштовхуючись від показників периметра приміщення, і купувати з невеликим запасом (1-2 смуги).

Як клеїти плінтуса на стелю: підготовчі заходи

 

Процедура установки стельового плінтуса не відрізняється особливою складністю, і вимагає застосування мінімального набору інструментів для будівництва. Розмічальні пристосування (олівець, рулетка), монтажний ніж або ножівка по металу, столярне стусло – ось, мабуть, і весь перелік необхідних пристосувань.

До того ж на етапі підготовки слід запастися допомогою клею (можливі рідкі цвяхи, акриловий клей, герметики на силіконовій основі, шпаклівки з додаванням ПВА), а також забезпечити якісну адгезію склеюються за рахунок очищення монтажних ділянок від будівельного сміття і пилу.

Технологія монтажу стельових плінтусів

Технология плинтусов

 

Методика як клеїти плінтус-багет передбачає його одночасну фіксацію до поверхні стелі і стіни, для чого доцільно розташовувати матеріал під кутом 45 градусів до будь-якої з площин. Тоді як сама фіксація таких плінтусів стає можливою завдяки використанню клеять речовин, які наносяться на виворітну поверхню галтелі горбками (з кроком 5-10 см).

Особливість таких клеїв така, що вимагає витримки часу з моменту нанесення до безпосереднього монтажу протягом 3-5 хвилин (період попереднього застигання речовини). Зважаючи на це останнім часом вдаються до використання альтернативних клеять компонентів, що відрізняються високою швидкістю схоплювання (момент-монтаж, шпаклівки і т.п.).
Однак перед тим як правильно клеїти плінтуса на стелю з пінопласту слід звернути увагу ще на одну особливість технологічного процесу – правильність стикування кутів (як зовнішніх, так і внутрішніх), адже саме від якості виконання даних робіт багато в чому залежить результат усього заходу.

У більшості випадків різання кутів стельового плінтуса виробляють за допомогою стусла-пили. Для чого матеріал розташовують у внутрішньому коробі оснастки в положенні аналогічному установці і виробляють необхідні відсікання під кутом 45 градусів за допомогою ножа або ножівки з дрібним зубом. Хоча в деяких випадках подібним інструментом можна знехтувати і виконати якісний запив шляхом накладення плінтусів один на одного під кутом 90 градусів з наступним їх відсіканням одним пропилом.

Рекомендації по наклейці стельових плінтусів

 

Для того щоб стельові плінтуса з пінопласту виступали в якості естетичного доповнення приміщень протягом тривалого періоду часу, дуже важливо в процесі їх монтажу дотримуватися елементарних рекомендацій:

  • Починати клеїти плінтуса найдоцільніше з найбільш відкритого кута в приміщенні (найчастіше розташовується напроти дверей);
  • Для виключення деформацій плінтусів, а також щоб уникнути їх зміщення в процесі експлуатації досить важливо забезпечувати покриття клеєм не тільки місць примикання до стін і стелі, але і торцевих ділянок;
  • При установці багетів на поверхню, що має суттєві перепади, не варто повністю повторювати контури стіни, а утворюються в такому випадку нещільності заповнювати герметиками або аналогічними будівельними матеріалами;
  • У деяких випадках для прискорення монтажних робіт, допускається проводити фіксацію матеріалу до стелі за допомогою невидимок, які видаляються після остаточного схоплювання клеїть речовини;
  • У разі забарвлення стельової галтелі, всі роботи проводять після закінчення монтажних робіт і виконують тільки після реалізації операцій підготовчого характеру (зачистка, шпатлювання, грунтовка).

Таким чином, виконавши всі перераховані рекомендації, методика як клеїти стельові плінтуса з пінопласту не стане чимось надприродним і з легкістю зможе бути реалізована своїми руками.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *