Оздоблення цоколя клінкерною плиткою

Облицювання цоколя клінкерною плиткою має дві функції, декоративну і захисну – оберігає утеплювач і зовнішню стіну фундаменту від впливу опадів і різних механічних пошкоджень.
Біля землі сама агресивне середовище: тут накопичується сніжна маса, відчувається вплив ґрунтових вод.

Вимоги до оздоблювального матеріалу цоколя: міцність, хімічна стійкість і водостійкість, довговічність і морозостійкість.

Таким вимоги якраз і відповідає клінкерна плитка для цоколя: вологостійкість, хімічна інертність, термін служби до ста років. При цьому мала вага, невисока навантаження на фундамент.

Оздоблення цоколя клінкерною плиткою

Така обробка – не найдешевше захід: ціна клінкерної плитки для цоколя вище, ніж вартість керамограніта або цокольного сайдинга.

Особливості клінкерної плитки для обробки цоколя

Плитку виготовляють за технологією високотемпературного однократного випалу.

Це неглазуруючий матеріал, зовнішнім виглядом нагадує цегла. На виворітній стороні часто присутні поглиблення у формі ластівчин хвіст: при монтажі ці канавки заповнюють клеєм, що покращує адгезію зі стіною.

Класти плитку можна на бетон, камінь, цегла. Виготовляють її або за допомогою машинного пресування, або формують вручну. Ручна формовка коштує дорожче, але це не означає, що вона краще для будь-якої мети.

Оздоблення цоколя клінкерною плиткою

Правила та особливості облицювання цоколя клінкерною плиткою

Існує кілька малюнків для укладання плиток. Найбільш популярні:

 • одна плитка над іншою, з суцільними вертикальними і горизонтальними швами;
 • в розбіг;
 • по діагоналі. Найкрасивіший варіант, але дуже енергоємний.

Плитковий клей повинен бути водостійким і морозостійким, для зовнішніх оздоблювальних робіт. Відповідні склади – Церезіт СМ117 і 17.

Підстава для плиткового облицювання необхідно очистити і ретельно вирівняти. Якщо на поверхні є перепади більше 4 міліметрів, спочатку роблять обробку вирівнює сумішшю, після закінчення суміш затирають. В іншому випадку зчеплення буде неякісним, плитка може відвалитися.

Після закінчення рівняння поверхню грунтують. Це потрібно, щоб знизити вологопоглинання матеріалів фундаменту: в загрунтованому стані вони не будуть вбирати вологу з клею.

Далі порядок дій наступний:

 1. Поділити висоту цоколя на ширину плитки з урахуванням шва. Вийде число рядів.
 2. Визначити нижню лінію облицювання трохи нижче поверхні землі. Прибити стартову рейку (дерев’яну дошку, профільну планку). Якщо цього не зробити, вивести строго горизонтальні плиткові ряди не вийде. Рейку виставляють по рівню, після закінчення обробки прибирають.
 3. До основи фіксують клеєм армуючої сітки. Її призначення – зробити облицювання міцніше: якщо плитка відійде від стіни, вона не відвалиться, а повисне на сітці.
 4. Наносять клей на стіну зубчастим шпателем. Для легкої плитки величина зуба повинна бути до 8 мм, для важкої – до 12. Небажано відразу промащувати дуже великі ділянки, тому що час застигання розчину – в межах півгодини. Якщо клей все-таки встиг застигнути, його потрібно зрізати зі стіни. Розводити можна, додавати воду в розчин в процесі роботи – теж. Можна через п’ять хвилин після нанесення злегка побризкати шар клею з пульверизатора.
 5. Іноді клеєм мажуть не стіни, а плитку. До цього способу можна вдатися в спеку, коли швидкість застигання клею збільшується. Третій спосіб – промащувати і те, і інше. Найнадійніший варіант, але найбрудніший.
 6. Видаляти клей з поверхні рекомендується відразу, щоб потім не довелося відмивати розчинником. Зняти зі стіни неправильно приклеєну плитку слід не пізніше ніж через п’ятнадцять хвилин.
 7. Притискати плитку до стіни слід щільно, щоб під нею не залишалося порожнин і повітряних пазух.
 8. Ряди можна вирівняти за допомогою натягнутого по рівню маркувального шнура. Зазвичай шнури натягують перед непарними рядами. Рекомендується також використовувати при облицюванні плиткові хрестики.
 9. Затірку виконують через пару днів після укладання. Можна вибрати склад в колір облицювання або контрастний. У другому випадку вийде імітація справжньої цегляної кладки. Затірку укладають у шви гумовим шпателем.
 10. Щоб зробити шов красивим і видавити з нього все повітря, виконують розшивку: вдавлюють в свіжий розчин на однакову глибину гумовий шнур.
 11. Після засихання складу поверхня плиток очищають жорсткою щіткою.
Оздоблення цоколя клінкерною плиткою

Останній етап обробки цоколя клінкерною плиткою – установка відливу поверх кладки. Це потрібно, щоб дощова вода не руйнувала клейовий шар і не просочувалася до утеплювача.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *