Натяжні стелі плюси і мінуси з фото ілюстрацією

 

Нятяжной полоток в цвете

Всі напевно пам’ятають ті часи, коли будь-який ремонт у квартирі не обходився без побілки стелі. Але ці часи канули в минуле. Зараз ринок пропонує широкий вибір сучасних матеріалів для обробки. Використання сучасних оздоблювальних матеріалів для стель не тільки надають вишуканий своєрідний вид, а й дозволяють замаскувати грубі дефекти стелі.

Перераховуючи різноманітності варіантів для оздоблення стелі, таких як побілка, обклейте-ка шпалерами, фарбування, застосування спеціальних підвісних конструкції, ми б хотіли зупинитися на такому варіанті як оформлення стелі спеціальним натяжним матеріалом – натяжна стеля (французькі стелі).

З появою сучасного обробного матеріалу як натяжна стеля, у споживачів виникає маса питань як, екологічність і безпеку матеріалу, довговічність і т.д. У даній статті ми хочемо детально описати плюси і мінуси натяжних стель, коротко розглянути якими достоїнствами і недоліками володіють тканинний, сатинові, глянцеві і матові види, закріплюючи матеріал фото інструкцією. Що, безсумнівно, допоможуть вам зробити правильний вибір потрібного матеріалу для стелі.

Коротко про характеристики і властивості матеріалу.

Для того щоб зрозуміти які можуть бути плюси і мінуси у натяжних стель необхідно розібратися, що ж вони собою являють.

Натяжні стелі виготовляються з двох видів матеріалу, це поліефірна тканина і плівки з полівінілхлориду (ПВХ). Товщина, яких варіюється в межах 0.1 – 0.4 мм. За зовнішнім виглядом натяжні стелі можуть бути як глянсові, сатинові, так і матові. Вибір зовнішнього вигляду залежить від вашого смаку і фантазії, а також від загального інтер’єру приміщення. До того ж така плівка екологічна, легка в установці і можуть приймати різні дизайнерські форми.

Натяжні стелі мають ряд переваг, ніж недоліків. У наступних розділах ми хочемо більш детально описати плюси і мінуси даного оздоблювального матеріалу.

Натяжні стелі – Плюси

Потолок натяжной

 • Перший плюс – це економія часу на будівельно-ремонтні роботи, коли швидше хочеться закінчити нескінченний ремонт.

Порівнюючи з установкою підвісних стель з гіпсокартону, монтажні роботи яких можуть затягнутися на кілька днів, а для повного завершення в деяких випадках потрібно і кілька тижнів. Причому потрібно враховувати той факт, що натяжні стелі не вимагають ніяких попередніх підготовчих робіт з вирівнювання поверхні стелі, зняттю старих шарів штукатурки, побілки і фарбування.

Також можна відзначити, що під час проведення робіт по установці пластикових вікон, не залишається будівельного сміття, а також не вимагає обов’язкового винесення меблів, що характерно позитивно вплине на терміни з проведення будівельно-ремонтних робіт і дискомфорту для господарів.

 • Другим плюсом можна назвати – естетичність. Натяжною стелею можна створити ідеальну рівну поверхню, при цьому відмінно замаскує будь-які грубі дефекти основної стелі, а також комунікаційні дроти кондиціонерів, припливних вентиляції, датчиків сигналізації, кабелів освітлення і т.д.
 • По-третє – це його довговічність і надійність. Для багатьох споживачів це один з важливих чинників. Мінімальний гарантійний термін експлуатації виробу 10 років. Це не говорити про те, що за цей період натяжні стелі втратять свою міцність, початкову фактуру і колір полотна. Монтажні кріплення та полотна без впливу зовнішніх і механічних факторів можуть зберігати свою надійність і міцність більше 30 років.
 • Четвертий плюс – безпека. Натяжні стелі екологічні і вогнестійкі, не мають запаху, не виділяють токсичні речовини, не гниють, антиалергенний і відповідають всім міжнародним нормам і стандартам.
 • П’яте – це різноманіття застосування дизайнерського оформлення стель у абсолютно будь-яких кімнатах і приміщеннях. Натяжні стелі можна використовувати в дитячій, в спальні (тканинні), в залі (сатинові), на кухні, у ванних кімнатах (глянцеві), в коридорах поліклінік (матові) і навіть в приміщеннях з підвищеною вологості як басейн. Завдяки своїй еластичною поверхні, умілий фахівець, може надати будь-яку конструкцію і форму, головне, що б фантазії ні обмежувало замовника.
 • Шостий плюс – його практичність. Такі стелі легко монтуються, так вільно даються демонтажу. Демонтоване полотно при бажанні можна заново натягнути на стелю, при цьому якість не втрачається. У разі усадки і деформації будівлі, поверхня полотна не тріскається, не сиплеться і не створює відколи.
 • Сьоме – Натяжні стелі мають вологостійкими, звукопоглинальними і теплоізоляційними властивостями. Навіть якщо вас затопили сусіди зверху, полотна такого стелі можуть витримати навантаження до 100 літрів на кв. метр, при цьому, виключаючи потоп і псування меблів та інших предметів інтер’єру в приміщенні. Повітряний потік між плівкою і основною стелею створює теплоізоляцію.

Також не накопичують статистичну електрику, притягаючи на свою поверхню пил. Натяжні стелі не піддаються корозії, не утворюють плями, патьоки і не утворюють конденсат на своїй поверхні.

 • Восьмий плюс – психологічний фактор (щоденна кольоротерапія). Широка палітра кольорів не тільки є як доповнення краси стель, а й сприятливо впливають на здоров’я їх мешканців. Приміром, уже доведено стелю з зоряного неба, допомагає зняти втому і поліпшити самопочуття.

Мінуси

Натяжной потолок в доме

 

 • Основним мінусом натяжних стель – це висока ціна полотна і вартість установки. Але характерний довговічний термін, безпеку, бездоганний зовнішній вигляд і безлічі інших переваг, з лихий покриють витрати.
 • Наступний мінус – боязнь гострих і колючих предметів. В основному це стосується полотен з ПВХ. Плівка, яка використовується для натяжних стель дуже тонка, чистити і мити, слід м’якою ганчіркою. Якщо випадково прорізали, можна акуратно зробити латку. Цей мінус не страшний, якщо ви дотримуєтеся правил по догляду за натяжними стелями
 • І останній недолік – занадто підвищена або знижена температура. Тобто не слід використовувати в бані або на балконі. Так як при мінусовій температурі полотна натяжної стелі втрачають еластичність і стають дуже крихкими і тріскаються. А при високій температурі полотна можуть неабияк деформуватися, втратити своє початкове властивість і не підлягають повторній установці.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *